Rury konstrukcyjne

rura konstrukcyjna

Rury konstrukcyjne zamknięte o profilu okrągłym są ważną częścią stalowych konstrukcji zarówno w budownictwie, jak i przemyśle. W zależności od średnicy produkowane są zarówno obróbką na gorąco, jak i na zimno.

Rury konstrukcyjne walcowane na zimno umożliwiają zwiększenie stopnia nośności stali. Są one stosowane jako elementy konstrukcji nośnej ścian, fasad i dachów. Z uwagi na ich estetyczny wygląd często są elementem dekoracyjnym danej budowli architektonicznej.

Rury konstrukcyjne wykonywane są ze stali spełniającej bardzo rygorystyczne normy konstrukcyjne. Klasyfikacji podlegają także klasy wytrzymałości jakościowej. Grupy te różnią się wymaganą energią łamania, wartościami granicznymi poszczególnych pierwiastków oraz wymaganiami kontroli i badań.

Produkcja i obróbka rur konstrukcyjnych

Proces produkcji i obróbki rur możemy wskazać dwie grupy: na te ze szwem i bez szwu. Każdą z tych grup możemy podzielić według użytych metod produkcji - walcowane na gorąco lub na zimno.

Rury konstrukcyjne ze szwem produkowane są w procesie zwijania arkuszy stalowych i ich zgrzewania. Zaletą rur ze szwem jest fakt, że mogą mieć dużą średnicę. Tego typu rury są najczęściej wykorzystywane do budowy sieci przemysłowych.

Rury konstrukcyjne bez szwu – są wykonywane z tak zwanej wlewki. Jest ona nagrzewana i jej wnętrze jest dziurawione, przez co otrzymujemy precyzyjną tuleję. Na trwałość i wytrzymałość rury wpływa rodzaj zastosowanego materiału oraz wykorzystywana technologia produkcji. Rury bez szwu charakteryzuje wysoka wytrzymałość. Najczęściej wykorzystuje się je jako elementy konstrukcyjne lub przy budowie instalacji.

Istnieje możliwość cynkowania ogniowego rur konstrukcyjnych, jednak trzeba mieć na uwadze, że na jakość, wygląd i grubość warstwy ma wpływ skład chemiczny wykorzystanej stali.

Krawędzie rur konstrukcyjnych mogą być zakończone równo, frezowane lub zatępione, aby ułatwić spawanie.

Rury konstrukcyjne są sprzedawane przez nas według ustalonych standardowych wymiarów, jednakże możliwa jest - po uprzednim uzgodnieniu z działem sprzedaży – modyfikacja wymiarów zgodnych z zapotrzebowaniem, mogą być docięte na wymiar.

Nasza oferta

Oferowane przez nas produkty sprostają najbardziej wygórowanym wymaganiom. Spełniają rygorystyczne normy zarówno polskie, jak i europejskie.

Wysoka jakość naszych produktów to połączenie następujących czynników:

- nowoczesny park technologiczny – gwarantujący skrupulatne przestrzeganie norm technicznych i wysokich wymogów jakościowych oraz własny dział badań i rozwoju produktu

- kontrola na każdym etapie procesu produkcyjnym – produkcja oparta na ściśle przestrzeganych standardach i normach wytwórczych

- profesjonalny i doświadczony zespół stale podnoszący swoje kwalifikacje poprzez cykliczne szkolenia, udział w konferencjach i spotkaniach branżowych.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży, który służy wsparciem i doradztwem w zakresie doboru najodpowiedniejszych wyrobów do oczekiwań.